Najnowsze na blogu:

21 marca 2012

Wykład specjalny – „Jak chronić dane osobowe?”

Czy chciałbyś, aby informacje o twoich chorobach, stanie konta w banku, płaconych podatkach albo prywatne zdjęcia i e-maile dostały się w niepowołane ręce i zostały opublikowane w Internecie bez twojej zgody? Na pewno nie - dlatego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo danych przechowywanych w formie elektronicznej, w tym również na nieużywanych już dyskach, płytach CD/DVD, czy pendrive'ach oraz takie niszczenie tych nośników, żeby nikt nie mógł dotrzeć do zapisanych na nich informacji.

 

O wadze ochrony danych osobowych oraz sposobach dbania o ich bezpieczeństwo powiedzą Minister Andrzej Lewiński oraz dr Paweł Markowski podczas wykładu specjalnego, który odbędzie się 22 marca 2012 roku, w godz. 11.00-12.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. 

Minister Andrzej Lewiński - Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych; prawnik - radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Gdańsku, powie o ochronie danych osobowych w kontekście projektu nowelizacji obowiązujących przepisów Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych - ich zakresu, skutków i konsekwencji. Następnie dr Paweł Markowski – prezes BOSSG Data Security, przedstawi najskuteczniejszą z metod niszczenia elektronicznych nośników danych – LiquiDATA – technologię opracowaną przez polskich naukowców.  
 
Wykład odbędzie się w ramach  VIII Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu (WSB) w Dąbrowie Górniczej. 
 
Bezpośrednio po wykładzie odbędzie się pokaz niszczenia dysków w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych – specjalnie przystosowanym samochodzie-laboratorium, umożliwiającym utylizację nośników w dowolnej lokalizacji.
 
Więcej informacji o wydarzeniu:  www.wsb.edu.pl
Program festiwalu:  www.wsb.edu.pl

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87