Najnowsze na blogu:

10 grudnia 2012

nazwa.pl będzie chronić dane swoich klientów dzięki technologii LiquiDATA

nazwa.pl rozpoczyna współpracę z firmą BOSSG Data Security w zakresie usług związanych z bezpieczeństwem danych elektronicznych. Dzięki zastosowaniu polskiej technologii LiquiDATA, innowacyjnej w skali światowej metody chemicznego niszczenia zużytych lub zniszczonych dysków twardych, klienci nazwa.pl mogą mieć pewność, że ich dane są w 100 procentach bezpieczne.

 

nazwa.pl jest liderem polskiego rynku rejestracji domen oraz usług hostingowych. Jednym z filarów sukcesu nazwa.pl jest stosowanie najwyższej jakości rozwiązań, takich jak innowacyjna technologia LiquiDATA. LiquiDATA to opracowana przez polskich naukowców ekologiczna metoda chemicznego niszczenia zużytych oraz uszkodzonych dysków twardych, która daje 100% gwarancję, że informacje zawarte na utylizowanych nośnikach zostaną bezpowrotnie zniszczone.

 

- Technologia LiquiDATA zrobiła na nas ogromne wrażenie, dlatego nie zwlekaliśmy długo z decyzją o współpracy – komentuje Krzysztof Jagliński, Członek Zarządu NetArt, Dyrektor Pionu Strategii Marketingowej i Relacji z Klientem w nazwa.pl. - Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i z chęcią je wykorzystujemy – szczególnie wtedy, gdy są przyjazne dla środowiska. LiquiDATA to dla nas nie tylko dodatkowe wzmocnienie bezpieczeństwa danych Klientów, ale również znaczne ułatwienie cyklicznego procesu niszczenia dysków – dodaje Jagliński.

 

Technologia LiquiDATA cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko wśród instytucji publicznych, ale również firm takich jak nazwa.pl. Świadczy to o rosnącej świadomości na temat potrzeby odpowiedniej ochrony informacji oraz gotowości do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mają na celu zapewnienie takiej ochrony.

 

- Czujemy się wyróżnieni, że nazwa.pl wybrała naszą technologię do ochrony danych swoich klientów. Wybór ten cieszy tym bardziej, że technologia LiquiDATA została stworzona właśnie z myślą o firmach, dla których bezpieczeństwo danych jest podstawą działalności biznesowej oraz niezbędnym elementem dobrych relacji z klientami. Odpowiednie zniszczenie zużytego nośnika, na którym zapisane są dane elektroniczne jest ostatnim, ale jakże ważnym etapem dbania o bezpieczeństwo informacji - mówi dr Paweł Markowski, Prezes Zarządu BOSSG Data Security.

Usługa chemicznego niszczenia dysków twardych technologią LiquiDATA oferowana jest w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD) – w specjalnie przystosowanym samochodzie-laboratorium, które przyjeżdża do siedziby firmy lub w inne miejsce wskazane przez klienta. Dzięki temu ryzyko dostania się dysków twardych w niepowołane ręce jest minimalizowane do zera, a dane mogą zostać zniszczone bez konieczności ich przewożenia. Dodatkowo, klient ma pełny nadzór nad całym procesem, dzięki zamontowanemu w pojeździe monitoringowi, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym wyposażenia i reaktorów chemicznych.

 

W wyniku odpowiednich reakcji chemicznych dyski twarde zostają nieodwracalnie rozpuszczone do postaci cieczy, dzięki czemu nie ma jakiejkolwiek możliwości odtworzenia ich pierwotnej struktury i zapisanych na nim danych, gdyż powstała ciecz nie ma właściwości magnetycznych, a tym samym nie jest już nośnikiem danych. Dodatkową korzyścią z wyboru technologii LiquiDATA jest jej pro-ekologiczność. Powstała w wyniku procesu niszczenia ciecz jest przyjazna dla środowiska. Po procesie utylizacji nośnika trafia ona do oczyszczalni ścieków, gdzie jako koagulant może być wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania ścieków. Dzięki temu klienci mają pewność, że nie tylko skutecznie zniszczyli swoje dane, ale zrobili to w sposób bezpieczny dla środowiska.

 

O technologii LiquiDATA:

Technologia LiquiDATA jest udostępniana w tzw. Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD), czyli specjalnie przystosowanym samochodzie-laboratorium, który klient może zamówić pod wskazany przez siebie adres na terenie całego kraju. Dzięki temu wrażliwe dane mogą zostać zniszczone bez konieczności przewożenia ich na znaczne odległości i narażania na możliwość dostania się w niepowołane ręce.

Technologia uzyskała pozytywną opinię ekspertów z Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, Krajowego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Teleinformatycznego i Ochrony Informacji Niejawnych oraz Wojskowej Akademii Technicznej.

 

O firmie BOSSG Data Security:

BOSSG Data Security Sp. z o. o. – świadczy kompleksowe usługi w zakresie bezpieczeństwa danych elektronicznych i papierowych. Zakresy jej usług to: niszczenie danych elektronicznych, niszczenie dokumentacji papierowej, audyty bezpieczeństwa, oraz doradztwo i szkolenia w zakresie bezpieczeństwa informacji.

 

O nazwa.pl:

nazwa.pl jest obecna na rynku usług internetowych od 1997 roku. Innowacyjne podejście do wdrażanych projektów oraz wsparcie najnowszych rozwiązań technologicznych pozwoliły nazwa.pl na osiągnięcie pozycji lidera na polskim rynku domen internetowych i usług hostingowych. Obecnie nazwa.pl to ponad pół miliona obsługiwanych Klientów i ponad 600 tys. zarejestrowanych domen. Misją nazwa.pl jest przede wszystkim inspirowanie Klientów do innowacji i rozwoju.

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87