Najnowsze na blogu:

21 sierpnia 2012

Czy dane posłów są dobrze zabezpieczone?

Na portalu gazeta.pl ukazał się ciekawy artykuł odnośnie wątpliwości, posła Dariusza Jońskiego co do bezpieczeństwa danych zawartych na tabletach poselskich, po tym gdy dowiedział się, że może odzyskać dane ze zgubionego przez siebie urządzenia.

 

„Jeśli te dane są gdzieś przechowywane i można je odzyskać, to teoretycznie można też je upublicznić” – bardzo słusznie zauważył poseł Dariusz Joński. – „Rzecznik prasowy jest w ścisłym kontakcie z władzami partii. W komputerze mam korespondencję z szefem Sojuszu, posłami, strategie, projekty ustaw.”

 

Dane z komputerów poszczególnych posłów mogłyby stać się groźnym narzędziem ich politycznych konkurentów, nieprzychylnych mediów, a w niektórych wypadkach być może nawet wrogów zewnętrznych kraju.

 

„Nie chcę używać słowa "inwigilacja", ale z pewnością dane z tabletów 460 ludzi, którzy podejmują najważniejsze w państwie decyzje, są źle zabezpieczone” - stwierdza poseł Joński.

 

Oprócz podnoszonej przez posła Jońskiego kwestii związanej z dostępem do wszystkich takich danych przez administratorów w Sejmie nieodparcie nasuwa się pytanie o skuteczność stosowanej przez Sejm metody ostatecznego niszczenia nośników. Wiadomo bowiem, że większość z metod niszczenia co najwyżej tylko utrudnia i podraża proces odzyskiwania danych, a nie usuwa ich całkowicie...

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87