Galeria:

Najnowsze aktualności:

Światowa innowacja w niszczeniu ceramicznych dysków twardych zaprezentowana podczas III Krajowego Forum Bezpieczeństwa Informacji
13 marca 2013

Wrocławska firma BOSSG Data Security doceniona przez światowych specjalistów IT podczas targów CeBIT

Firma BOSSG Data Security z siedzibą we Wrocławiu została doceniona przez szerokie grono specjalistów z branży ICT podczas targów CeBIT w Hannowerze. Niezwykła droga rozwoju, jaką przeszła technologia - od innowacyjnego pomysłu po komercyjny sukces – to droga do  ekspansji na rynki europejskie i później światowe.

 

Pomysł na opracowanie technologii bezpiecznego niszczenia nośników danych zrodził się w Tarnowie. Polscy naukowcy Waldemar Maliszewski, Kazimierz Szyszka oraz Janusz i Rafał Iwaniec, ojciec i syn, wspólnie opracowali innowacyjną technologię, która pozwala na skuteczne i przyjazne środowisku niszczenie nośników danych. Daje ona pełną gwarancję, że informacje, na przykład z dysków twardych, nie zostaną odtworzone. Technologia zamienia nośniki danych w płyn - pozbawia je wszelkich właściwości magnetycznych.

 

Potencjał biznesowy technologii wzbudził zainteresowanie dr Pawła Markowskiego, biznesmena z Wrocławia, prezesa Grupy BOSSG. Twórcy technologii postanowili skorzystać z jego doświadczenia biznesowego i połączyli siły, by wspólnie osiągnąć komercyjny sukces na szeroką skalę, powołując spółkę dedykowaną bezpieczeństwu informacji - BOSSG Data Security.

Po raz pierwszy LiquiDATA została zaprezentowana szerokiemu gronu ekspertów podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH w kwietniu 2011 roku. W czasie targów Grupa BOSSG otrzymała nagrodę z rąk Ministra Andrzeja Lewińskiego, zastępcy Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, prezesa KSOIN, płk Tadeusza Koczkowskiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich, Andrzeja Kasprzaka - w uznaniu dla skuteczności i innowacyjności technologii.

 

Jednak twórcy technologii nie poprzestali na tym. Poszukując możliwości rozwoju zaprezentowali LiquiDATA najważniejszym w Polsce instytucjom zajmującym się bezpieczeństwem. Eksperci z Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, Wojskowej Akademii Technicznej i Krajowego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Teleinformatycznego i Ochrony Informacji Niejawnych wyjątkowo pochlebnie wyrażali się na temat technologii. Jej skuteczność, wysoki poziom bezpieczeństwa, bardzo dobry stosunek ceny do skuteczności oraz ekologiczność zyskały powszechne uznanie w środowisku. Potwierdzeniem tego były przyznawane technologii LiquiDATA w latach 2011 i 2012 przez przedstawicieli KSOIN, GIODO i ABW tytuły „Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych”.

 

Kluczowym momentem dla technologii LiquiDATA był udział w międzynarodowych targach CeBIT - największym wydarzeniu branży teleinformatycznej. Goście stoiska LiquiDATA byli zaskoczeni istnieniem rozwiązania łączącego stuprocentową skuteczność niszczenia danych z możliwością wykonania takiej usługi w dowolnej lokalizacji. Dyskutowali też na temat wyzwań z zakresu bezpieczeństwa informacji, zalet i wad dostępnych na rynku technologii niszczenia nośników danych, a także norm prawnych określających konsekwencje wycieku danych. Technologia spotkała się także z zainteresowaniem przedstawicieli polskiego rządu i parlamentu, między innymi Janusza Piechocińskiego, Ministra Gospodarki.

 

„Od dwóch lat intensywnie pracujemy nad popularyzacją technologii w Polsce i nadszedł czas, by przedstawić technologię LiquiDATA również na rynku europejskim. W trakcie targów przeprowadziliśmy ponad 2000 bardzo ciekawych rozmów, m.in. z potencjalnymi klientami i inwestorami pragnącymi oferować naszą technologię w swoich krajach. Ich pozytywne reakcje pozwalają mieć nadzieję na sukces także poza granicami Polski” – podkreśla dr Paweł Markowski, Prezes Zarządu BOSSG Data Security.

 

Technologia LiquiDATA jest odpowiedzią na szybko rosnącą ilość przetwarzanych danych elektronicznych. Według IDC w grudniu 2012 roku wyniosła ona 2,8 zettabajtów (2800000000 terabajtów), co oznacza, że podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Z technologii LiquiDATA skorzystały już m.in. takie firmy, jak Volkswagen, OTIS, Carrier, Samsung, Jeronimo Martins, Alior Bank, nazwa.pl, a także instytucje takie jak Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Najwyższa Izba Kontroli, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, ZUS.

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87