Więcej LIQUIDATA w mediach:

21 marca 2013

Rozmowa z Dr Pawłem Markowskim, Prezesem Zarządu BOSSG Data Security

Na portalu bezpieczenstwoplus.pl ukazała się rozmowa z Dr Pawłem Markowskim, Prezesem Zarządu BOSSG Data Security

Bezpieczeństwo danych i informacji to temat nabierający coraz większego znaczenia. Przedsiębiorcy częściej zaczynają dbać o to, aby ich dane nie przedostały się poza progi firmy, choć zdarza się, iż pozornie usunięte dane mogą nadal stwarzać zagrożenie wycieku poufnych informacji.

B+ |  Czy Polskie firmy wystarczająco dobrze dbają o bezpieczeństwo swoich danych przechowywanych na dyskach ?

 

PM | Rzeczywiście, znaczenie informacji i ich wartość komercyjna rośnie proporcjonalnie do ilości przechowywanych danych… Informatycy dodają kolejne hasła, algorytmy szyfrujące, instalują programy antywirusowe, pracownicy są uczulani, by nie zostawiać komputerów bez nadzoru, wszystko po to, by zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa danych. Ich celowy lub przypadkowy wyciek może mieć poważne skutki finansowe, spowodować odejście klientów lub uszczerbek na renomie firmy. Bezpieczeństwo danych ma szczególne znaczenie w przypadku danych osobowych, które podlegają ochronie prawnej.

 

To, które informacje podlegają ochronie szczegółowo regulują odpowiednie przepisy prawne, takie jak Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, czy Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych.

Niestety, często zapomina się o tym, że dane, które znajdują się na wycofanych z użycia nośnikach nadal muszą być odpowiednio chronione. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy, że powszechnie dostępne metody niszczenia danych nie gwarantują skutecznego ich usunięcia. Nie wystarczy wcisnąć klawisz „delete”, albo nawet wielokrotnie nadpisać zawartość dysku. Nie wystarczy też porysować, czy połamać dysk. Ryzyko odzyskania danych istnieje tak długo, jak długo istnieje nośnik lub jego fragment, na którym dane zostały zapisane, a różne doniesienia medialne ukazują, że jest to szybsze, tańsze i łatwiejsze niż się powszechnie uważa.

 

B+ | BOSSG Data Security udostępnia technologię LiquiDATA w zakresie bezpieczeństwa danych. Co oferuje ta technologia i czym wyróżnia się z pośród dostępnych na rynku rozwiązań ?

 

PM |  ... (dalszy ciąg wywiadu dostępny jest na stronie bezpieczenstwoplus.pl)

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87