Galeria:

Najnowsze aktualności:

22 lutego 2013

Podlascy specjaliści ds. IT już poznali najnowsze technologie przeznaczone dla administracji publicznej

21 i 22 lutego w Goniądzu odbył się Podlaski Konwent Informatyków. Jedną z atrakcji Konwentu była prezentacja polskiej technologii niszczenia dysków twardych – LiquiDATA. Spotkanie organizowane jest cyklicznie w różnych regionach Polski przez magazyn „IT w Administracji”. Konwent stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat zagadnień IT oraz ich zastosowania w administracji publicznej. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz CERT Polska.

 

Podczas dwudniowego Podlaskiego Konwentu Informatyków w Goniądzu poruszane były zagadnienia z zakresu IT i zastosowania nowych technologii w administracji. Eksperci rozmawiali na temat elektronicznych usług dla mieszkańców województwa podlaskiego oraz sposobów na realizację oszczędności w sektorze publicznym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Poruszane były również kwestie ewidencji miast, ulic i adresów a także przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu na przykładzie Grajewa. Odbyły się prelekcje dotyczące skutecznego zabezpieczania sieci firewallami nowej generacji, a także nowej generacji usług e-administracji dla przedsiębiorców (na przykładzie CEDIG i Pojedynczego Punktu Kontaktowego).

 

Pierwszego dnia Konwentu Rafał Iwaniec, Wiceprezes Zarządu BOSSG Data Security wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa danych elektronicznych w administracji publicznej w kontekście ostatniego etapu ich przetwarzania, czyli usuwania. Po prelekcji odbył się pokaz technologii LiquiDATA, przeprowadzony przez firmę BOSSG Data Security. W czasie pokazu zaprezentowany został proces chemicznego niszczenia dysków twardych przebiegający w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD). Każdy z uczestników Konwentu mógł bezpłatnie oddać do zniszczenia dysk twardy i otrzymać Certyfikat Zniszczenia. Uczestnicy spotkania chętnie rozmawiali też ze specjalistami ds. ochrony informacji i danych osobowych.

 

- Spotkania z praktykami i specjalistami z zakresu IT ma dla BOSSG Data Security bardzo duże znaczenie. Wiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z konieczności skutecznego niszczenia danych – przechowują nośniki w sejfach, kasach pancernych lub magazynach, rozumiejąc, że dotychczas stosowane metody nie gwarantują ich stuprocentowego bezpieczeństwa. Nasza technologia rozwiązuje ten problem, dlatego spotykamy się z dużym zainteresowaniem. Mimo zimna i niesprzyjającej aury już kolejny raz z rzędu nasz pokaz był pilnie obserwowany przez większość uczestników Konwentu – podkreśla Rafał Iwaniec, Wiceprezes Zarządu BOSSG Data Security.

 

Uczestnikami Konwentu byli przedstawiciele podlaskich instytucji - urzędnicy, prawnicy i naukowcy zajmujący się tematyką IT oraz przedstawiciele firm komercyjnych dostarczających rozwiązania technologiczne dla sektora publicznego.

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87