Galeria:

Najnowsze aktualności:

Światowa innowacja w niszczeniu ceramicznych dysków twardych zaprezentowana podczas III Krajowego Forum Bezpieczeństwa Informacji
28 czerwca 2012

Niedocenione dane – główny powód wzrostu zagrożeń dla bezpieczeństwa informacji w firmach

Na portalu chip.pl ukazał się ciekawy artykuł poświęcony bezpieczeństwu danych w firmach. Według raportu Ernst & Young "Global Information Security Survey" wzrost zagrożeń dla bezpieczeństwa informacji elektronicznych w firmach spowodowany jest z jednej strony brakiem odpowiednich funduszy, a z drugiej niską świadomością kadry zarządzającej na temat konieczności odpowiedniej ochrony informacji biznesowych.

W artykule zauważono między innymi, że jeżeli dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych w trakcie ich przetwarzania, inwestuje się w profesjonalne oprogramowanie i profesjonalne urządzenia stojące na ich straży, to należy się zastanowić nad sensownością niszczenia nośników danych metodami wciąż umożliwiającymi analizę i próby odzyskania danych. Może się bowiem okazać, że dane, na zabezpieczenie których wydano dziesiątki, albo setki tysięcy złotych, zostaną w bardzo prosty i relatywnie tani sposób pozyskane z teoretycznie zniszczonych nośników... Wycinek artykułu prezentujemy poniżej.

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87