Galeria:

Najnowsze aktualności:

Światowa innowacja w niszczeniu ceramicznych dysków twardych zaprezentowana podczas III Krajowego Forum Bezpieczeństwa Informacji
24 maja 2012

Nagroda Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych dla BOSSG & EIT+ Technologies

BOSSG & EIT+ Technologies otrzymała nagrodę Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych w kategorii „Nowoczesne technologie ochrony informacji”, przyznaną przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych podczas uroczystej Gali VIII Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych, odbywającego się w dniach 23-25 maja br. w Zakopanem.

Nagroda została przyznana firmie BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. na uroczystej Gali podczas pierwszego dnia VIII Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych, organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych oraz Uniwersytet Śląski PSOIN, odbywającego się w Wojskowym Zespole Wypoczynkowym w Zakopanem.

 

Laureaci odebrali nagrodę z rąk ministra Andrzeja Lewińskiego, Zastępcy Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, płk. Tadeusza Koczkowskiego, Prezesa Zarządu KSOIN oraz byłego wiceszefa ABW, gen. Pawła Pruszyńskiego.

 

- Zdecydowaliśmy się przyznać nagrodę Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych spółce BOSSG & EIT+ Technologies za jej duży wkład w rozwój najnowszych rozwiązań technologicznych i wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa danych elektronicznych – mówi płk Tadeusz Koczkowski, Prezes Zarządu KSOIN.

 

BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o. o. jest spółką technologiczną, która opracowuje innowacyjne technologie w obszarze bezpieczeństwa IT. Została ona utworzona przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz BOSSG Data Security Sp. z o.o. w ramach projektu „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Jednym z jej celów jest rozwój technologii LiquiDATA – unikatowej w skali światowej technologii chemicznego niszczenia magnetycznych nośników danych takich jak dyski twarde w celu ochrony danych elektronicznych. Technologia jest udostępniana w nowoczesnym samochodzie-laboratorium – Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD). Obecnie nie istnieje na świecie równie skuteczna i wygodna ze względu na swoją mobilność metoda niszczenia elektronicznych nośników danych.Osoby odpowiedzialne za sukces BOSSG & EIT+ Technologies już zapowiadają prace nad rozwinięciem technologii LiquiDATA oraz przedstawiają plany najbliższych działań.

- Obecnie pracujemy nad znacznym przyspieszeniem przebiegu procesu niszczenia dysków twardych. To umożliwi nam realizowanie jednorazowo większych zamówień, a także powinno wpłynąć na obniżenie ceny usługi. Dodatkowo poprzez naszą działalność chcemy uświadomić ludzi, jak ważne jest odpowiednia ochrona informacji zapisanych na dyskach twardych. Nie tylko w trakcie ich przetwarzania, ale również po okresie ich eksploatacji – mówi Janusz Iwaniec, Prezes Zarządu BOSSG & EIT+ Technologies.

 

Pragniemy Państwa poinformować, że nagrody Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych zostały przyznane:

- w kategorii „OCHRONA INFORMACJI NIEJAWNYCH”

 • Pion ochrony DOWÓDZTWA WOJSK SPECJALNYCH
 • Pion ochrony SYNTHOS DWORY 7
 • Pion ochrony ZAKŁADU ELEKTRONIKI „COMPAS”
 • Pion ochrony KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.
 • Pion ochrony NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO

 

- w kategorii „OCHRONA INFORMACJI NIEJAWNYCH I DANYCH OSOBOWYCH”

 • Pion ochrony BIURA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH
 • Pion ochrony NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI

 

- w kategorii „OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH”

 • Pion ochrony CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO

 

- w kategorii „DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNO-SZKOLENIOWA

 • WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

 

- w kategorii „INNOWACYJNE TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE”

 • ISM EUROCENTER S.A.

 

- w kategorii „NOWOCZESNE TECHNOLOGIE ZABEZPIECZEŃ TECHNICZNYCH”

 • NOMA2 SP. Z O.O.

 

- w kategorii „NOWOCZESNE TECHNOLOGIE OCHRONY INFORMACJI”

 • BOSSG & EIT+ TECHNOLOGIES SP. Z O.O.

 

- w kategorii „LIDER TARGOWY BRANŻY SECURITY”

 • MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE SP. Z O.O.

 

- Grand Prix

 • prof. dr hab. Leszek Korzeniowski

 

- WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

 • Janusz PILSZAK Redaktor Naczelny EUROPERSPEKTYWY „Za popularyzację tematyki ochrony informacji”

 

Wręczenie nagród odbyło się 23 maja 2012 r. podczas uroczystej gali VIII KONGRESU OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH, BIZNESOWYCH I DANYCH OSOBOWYCH.

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87