Więcej LIQUIDATA w mediach:

27 maja 2011

LiquiDATA Liderem Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

Podczas trwającego w dniach 25-27 maja 2011 VII Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych polska technologia chemicznego niszczenia nośników danych LiquiDATA otrzymała nagrodę „Lider Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych” w kategorii Nowoczesne Technologie.

 

Nagrodę wręczyli laureatom minister Andrzej Lewiński, Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, płk Tadeusz Koczkowski, prezes KSOIN oraz były wiceszef ABW gen. Paweł Pruszyński.

 

- Otrzymanie tytułu Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych to dla nas ważne potwierdzenie, że LiquiDATA jest innowacyjną odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie rynku na skuteczne i ekologiczne rozwiązania niszczenia zużytych nośników danych. Mamy nadzieję, że nagroda ta przyczyni się do popularyzacji niszczenia zużytych nośników danych wśród polskich firm i instytucji. – mówi dr Paweł Markowski, prezes BOSSG Data Security, firmy oferującej usługę niszczenia danych technologią LiquiDATA.

 

Technologia, która miała premierę w kwietniu tego roku, została przekazana nowopowstałej spółce BOSSG Data Security, która będzie zajmowała się ochroną danych elektronicznych i dokumentacji papierowej, szczególnie na ostatnim etapie ich ochrony, to jest skutecznego niszczenia nośników, na których zostały zapisane. Jest to dowodem skutecznej realizacji idei polskich naukowców i pierwszym krokiem do skomercjalizowania jej.

 

W wyniku działania technologii LiquiDATA dyski twarde zamieniają się w ciecz, co gwarantuje brak możliwości odzyskania zapisanych na nich danych. Technologia spełnia też współczesne wymogi minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko – jest ekologiczna. Ciecz powstała w wyniku utylizacji dysków może zostać wykorzystana w elektrolitycznym procesie produkcji aluminium lub jako koagulant przy oczyszczaniu ścieków.

 

Technologia LiquiDATA jest udostępniana w tzw. Mobilnym Centrach Utylizacji Danych (MCUD), czyli specjalnie przystosowanym samochodzie-laboratorium, który klient może zamówić pod wskazany przez siebie adres na terenie całego kraju. Dzięki temu wrażliwe dane mogą zostać zniszczone bez konieczności przewożenia ich na znaczne odległości i narażania na możliwość dostania się w niepowołane ręce. Jednocześnie klient ma pełny nadzór nad procesem utylizacji dzięki zamontowanym w Mobilnych Centrach Utylizacji Danych kamerom wizyjnym, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym reaktorów chemicznych i elementów wyposażenia MCUD.

 

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87