Więcej LIQUIDATA w mediach:

30 stycznia 2012

BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. opracuje innowacyjną technologię niszczenia danych

Polscy naukowcy prekursorami w dziedzinie zaawansowanych metod niszczenia danych cyfrowych.

 

W ramach projektu „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, firma BOSSG Data Security i Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powołały nową spółkę BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o., której celem będzie stworzenie innowacyjnej technologii niszczenia danych. Spółka będzie bazować na dotychczasowym doświadczeniu firmy BOSSG Data Security, a opracowana przez nią technologia będzie rozwinięciem i udoskonaleniem założeń technologii chemicznego niszczenia nośników danych LiquiDATA, udostępnianej w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych.

 

Polscy naukowcy z BOSSG & EIT+ Technologies są prekursorami na świecie w zakresie stosowania metod chemicznych do ochrony danych elektronicznych, a ich wynalazek zapewnia najwyższy możliwy do osiągnięcia stopień bezpieczeństwa danych na niszczonych nośnikach, szczególnie w lokalizacji klienta.

 

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ dostrzega olbrzymi potencjał w rozwiązaniach oferowanych przez naukowców pracujących w firmie BOSSG. Naszą uwagę zwróciło to, że są one z jednej strony innowacyjne, a z drugiej strony bardzo praktyczne i dostosowane do potrzeb społeczeństwa w dobie cyfryzacji i informatyzacji. Wierzymy, że nowa technologia opracowana wspólnie przez EIT+ i firmę BOSSG podniesie poziom bezpieczeństwa informacji cyfrowych w firmach i instytucjach – mówi profesor Mirosław Miller, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

 

Nowa technologia usprawni proces niszczenia nośników danych i znacznie go przyspieszy. Jednym z jej elementów będzie bardziej efektywna metoda rozdrabniania talerzy dysków, która pozwoli na otrzymanie wiórków o minimalnej wielkości, co pozwoli na skrócenie procesu niszczenia i lepsze przewidywanie czasu trwania kolejnych etapów tego procesu. Kolejnym ważnym zadaniem, nad którym pracują obecnie specjaliści BOSSG & EIT+ Technologies, jest stworzenie zupełnie nowych chemikaliów, dzięki którym wiórki będą rozpuszczane w jednej reakcji chemicznej zamiast w dwóch. Dzięki temu, utrzymując gwarancję stuprocentowego zniszczenia dysków, proces ich niszczenia zostanie znacznie przyspieszony, co pozwoli efektywniej realizować nawet bardzo duże zamówienia.

 

- Usługa chemicznego niszczenia nośników danych powstającą właśnie technologią dedykowana będzie wszystkim firmom i instytucjom, które przetwarzają dane osobowe, informacje wrażliwe, czy cenne informacje biznesowe, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce – mówi Janusz Iwaniec, Prezes Zarządu BOSSG & EIT+ Technologies. - Dzięki zwiększonej wydajności niszczenia oraz większej przewidywalności czasu realizacji, innowacyjna technologia chemicznego niszczenia danych opracowana przez BOSSG & EIT+ Technologies będzie doskonałym rozwiązaniem nawet dla największych firm i urzędów, które muszą w szczególny sposób dbać o bezpieczeństwo przetwarzanych informacji – dodaje.

 

Nowa technologia udostępniana będzie w specjalnie przystosowanych samochodach-laboratoriach, które wraz z profesjonalnym personelem podjeżdżać będą pod wskazany przez klienta adres. Niszczenie danych odbywać się będzie pod ścisłą kontrolą kamer i systemu rejestracji dźwięku, a klient będzie miał możliwość śledzenia realizacji zamówienia bądź to osobiście w pojeździe lub też obserwując na własnym laptopie obraz z kamer przesyłany poprzez szyfrowane połączenie. Do dyspozycji klientów będą samochody-laboratoria różnej wielkości, w zależności od wielkości zamówienia i pożądanego czasu realizacji usługi.

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87