Więcej LIQUIDATA w mediach:

13 września 2011

Alior Bank wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa danych klientów dzięki technologii LiquiDATA

 

Alior Bank rozpoczyna współpracę z firmą BOSSG Data Security w zakresie niszczenia dysków twardych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej polskiej technologii LiquiDATA, zużyte bądź uszkodzone nośniki są rozpuszczane do postaci cieczy a wszystkie zapisane na nich dane zostają bezpowrotnie zniszczone. Daje to 100% gwarancję, że dane klientów Banku nie dostaną się w niepowołane ręce.

 

Alior Bank jest pierwszym polskim bankiem, który wdroży innowacyjną procedurę niszczenia zużytych i uszkodzonych nośników zawierających dane klientów. Technologia LiquiDATA to rozwiązanie opracowane przez polskich naukowców, które daje 100% gwarancję, że informacje zawarte na utylizowanych nośnikach zostaną bezpowrotnie zniszczone. Alior Bank wybrał technologię LiquiDATA ze względu na jej skuteczność, która jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo ochrony danych klientów Banku.

 

- W przypadku instytucji finansowej troska o bezpieczeństwo danych powierzonych nam przez naszych Klientów jest sprawą kluczową. Poszukiwaliśmy nowoczesnego i skutecznego sposobu niszczenia nośników, na których przechowywane były dane osobowe i finansowe naszych klientów. LiquiDATA to metoda dająca gwarancję, że informacje z wycofywanych przez Bank nośników zostaną bezpowrotnie zniszczone - mówi Ireneusz Jazownik, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Alior Banku.

 

Innowacyjność i skuteczność LiquiDATA została doceniona także przez ekspertów z Krajowego Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, którzy przyznali jej tytuł Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych w kategorii Nowoczesne Technologie.

 

- Współpraca z Alior Bankiem to dla nas duże wyróżnienie. Technologia LiquiDATA opracowana została między innymi z myślą o instytucjach finansowych, dla których bezpieczeństwo danych jest kluczowym czynnikiem budowania zaufania klientów. Odpowiednie zniszczenie zużytego nośnika jest ostatnim, ale bardzo ważnym etapem dbania o bezpieczeństwo danych elektronicznych - mówi dr Paweł Markowski, prezes BOSSG Data Security. - Docenienie LiquiDATA przez Alior Bank świadczy o tym, że polskie banki gotowe są na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i nie boją się inwestować w bezpieczeństwo - dodaje Paweł Markowski.

 

Technologia LiquiDATA jest oferowana w tzw. Mobilnych Centrach Utylizacji Danych (MCUD), czyli specjalnie przystosowanych samochodach-laboratoriach, które klient może zamówić pod wskazany przez siebie adres na terenie całego kraju. Dzięki temu wrażliwe dane mogą zostać zniszczone bez konieczności przewożenia ich na znaczne odległości i narażania na możliwość dostania się w niepowołane ręce. Jednocześnie klient ma pełny nadzór nad procesem utylizacji, dzięki zamontowanym w pojeździe kamerom wizyjnym, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym wyposażenia i reaktorów chemicznych.

 

Utylizowany nośnik w wyniku odpowiednich reakcji chemicznych zostaje nieodwracalnie rozpuszczony do postaci cieczy, dzięki czemu nie ma jakiejkolwiek możliwości odtworzenia jego pierwotnej struktury i zapisanych na nim danych. Powstała w wyniku reakcji chemicznej ciecz jest przyjazna środowisku. Po procesie utylizacji nośnika trafia ona do oczyszczalni ścieków, gdzie jako koagulant może być wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania innych ścieków.

 

www.aliorbank.pl

 

Projekt i realizacja Spectrum Marketing 2022 | Wszelkie prawa zastrzeżone

CERTYFIKOWANY INSTYTUT NISZCZENIA DANYCH SP. Z O.O.

Bielawa | ul. Ostroszowicka 11

Łódź | Al. 1 Maja 87